logo telemedicine

Vzdálený monitoring pacientů pomocí IoT

 • Leží vám na srdci bezpečnost pacientů?
 • Potřebujete zvýšit efektivitu vašeho zdravotnického provozu?
 • Chcete zavést nové služby pro poskytování zdravotní péče?
telehealth mobile

 

Služba Principal Temedicine zahrnuje moderní IT a komunikační technologie.

 

Svým přístupem navazuje na současný rozvoj digitální transformace zdravotnictví, která se zaměřuje jednak na posílení kapacit zdravotnického systému, zkvalitnění poskytované zdravotní péče a na potřeby individuálního pacienta.

Zdravotní péče tak prostřednictvím služeb Principal Telemedicine může být poskytována vzdáleně mimo prostředí zdravotnických zařízení. To zvyšuje efektivitu poskytované péče a také bezpečnost pacientů a zdravotníků. Služby Principal Telemedicine dovolují získávat další data zdravotních informačních systémů která umožňují zkvalitní léčbu jednotlivých pacientů.

 

 

telehealth

 

Principal Telemedicine poskytuje

 • Vzdáleně snímané hodnoty vitálních funkcí a dalších biomarkerů pacientů jsou v reálném čase přenášeny do informačních systémů k lékaři.
 • Lékař řídí aktivity v léčebném procesu a hraniční parametry pro měřené hodnoty. Při nesplnění předepsaných aktivit, při překročení nastavených hraničních hodnot či nahlášených obtížích je lékař či ošetřující personál na aktuální pacientův stav upozorněn.
 • Díky tomu může včas zahájit potřebnou léčbu a odvrátit dopady na pacientovo zdraví. Data mohou být předávány dále do dalších nemocničních, ambulantních nebo diagnostických systémů.

 

Principal Temedicine zajišťuje

 • Bezpečný sběr a uložení dat pacientů
  Data z monitorovacích zařízení jsou přenášena prostřednictvím zabezpečené a monitorované mobilní aplikace. Ukládána jsou v zabezpečeném a robustním prostředí MS Azure.
 • Komunikace s monitorovacími přístroji
  Provozně ověřené přístroje poskytují prostřednictvím mobilních zařízení data pacientů do dohledového portálu. Mobilní aplikace je zabezpečena a provoz je monitorován.
 • Pokročilá správa uživatelů
  Dohledový systém umožňuje správu uživatelů v potřebných rolích. Jednotlivé role mají diferencované přístupy k potřebným datům a funkcím aplikace.
 • Spolupráce s dalšími systémy provozovatele
  Řešení je otevřené. Umožňuje sdílení dat pacientů s dalšími provozními systémy provozovatele prostřednictvím vlastních rozhraní.

 

Principal Telemedicine dále obsahuje

TeleH mobile iconPrincipal Temedicine Mobile

Mobilní aplikace pro iOS či Android zprostředkovává komunikaci mezi lékařem a pacientem. Zajišťuje předávání dat z monitorujících zařízení do dohledového prostředí.

TeleH cloud iconPrincipal Temedicine Cloud

Webová aplikace slouží pro ukládání a vyhodnocování dat pacientů. Umožňuje propojení a sdílení dat s dalšími informačními systémy.

 

 

 

Digitální terapie pro pacienty s Alzheimerovou chorobou

 • Digitální terapie je určena pro osoby v domácí péči, pro pečující zdravotníky a rodinné příslušníky. Služba dohlíží na dodržování denního režimu a díky nástrojům umělé inteligence dokáže předvídat rozsah progrese nemoci.
 • Služba Digitální terapie řídí trénink kognitivních schopností a umožňuje tvorbu terapeutických plánů pro jednotlivé pacienty. Rodinám i zdravotníkům umožňuje získat větší kontrolu nad postupem nemoci.
 • Platforma poskytuje nástroje pro komunikaci mezi pacientem, zdravotníky a rodinou. Umožňuje připojení měřících nositelných a IOT zařízení ke sběru hodnot vitálních funkcí pacienta a parametrů prostředí. Analýza dat probíhá v reálném čase při využití nástrojů umělé inteligence.

 

Mezi nástroje platformy Digitální terapie patří

 • Testování, analýza a diagnostika kognitivních schopností
 • Predikce vývoje onemocnění u jednotlivých osob
 • Dohled aktivit pacienta a jeho denního režimu
 • Monitoring vitálních funkcí a fyziologických parametrů
 • Monitoring polohy, detekce pádu a nehybnosti
 • Monitoring a vyhodnocování denního režimu
 • Integrace s nemocničními a ambulantními systémy

 

Reference

Digitální terapie byla úspěšně pilotně nasazena v rámci EU platformy Silver Star v Denním stacionáři Hejnická na Praze 9, ambulantní službě určené seniorům trpícím Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence.

„Účast v projektu AJPACH hodnotím pro naše klientky i zaměstnance jako zajímavou zkušenost, která nám nabídla nové typy na práci s našimi klienty. Současně nám ukázala, že se při práci s klienty nemusíme obávat nepřijetí moderních technologií.“

Vedoucí Denního stacionáře Hejnická, Bc. Zuzana Ilečková.

 

 

Napsali o násms awards loga

Vyšetření, která pomáhají včas odhalit Alzheimerovu chorobu

Čeští vývojáři nasadili do boje s alzheimerem umělou inteligenci

Jak funguje systém tzv. dálkové medicíny?

Koronavir půjde poznat z pouhé fotky, pomohou IT technologie

Díky české aplikaci mohou být lidé s Alzheimerem samostatní

Ozveme se Vám

Vyplňte své jméno

Nechte nám na sebe kontakt

Neplatný vstup

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

logo pe white

IČO: 267 75 794

DIČ: CZ26775794

Adresa

Principal engineering s.r.o.

Na hřebenech II 1718/8, Praha 4

Rychlý kontakt

Novinky

info@principal.cz

facebook six     linkedin six     instagram six