Součástí Principalu je již více než dvě stě odborníků, kteří jsou skutečnými osobnostmi zajišťujícími opravdu tvůrčí prostředí naší společnosti.

Našich zaměstnanců a externích spolupracovníků si opravdu vážíme. Uvědomujeme si, že jsou tváří naší společnosti. Proto dáváme přednost individuálním dohodám a respektu, vzájemně se nesvazujeme předpisy a pravidly. Podporujeme svobodu člověka a jeho myšlenek, rozšiřujeme si znalosti a naše lidi podporujeme v osobním a kariérním růstu. Uvědomujeme si, že s každým z nich firma roste a společně s ní i služby, které poskytujeme našim klientům.

 

logo erb red transparentPro naše zákazníky jsme partnerem v oblasti dodávek řešení, vývoje softwaru a poskytování IT služeb, konzultací a outsourcingu. Pokrýváme celý životný cyklus projektů – od analýzy a návrhu přes vývoj, testování až po nasazení, dokumentaci, provoz, podporu a rozvoj. Vytváříme ekosystém pro rozvoj moderních technologií, znalostí i rozjezd startupů – nás i našich partnerů a zákazníků.

 

Jsme skupinou českých společností:

 • Principal engineering s.r.o. zastřešuje komplexní dodávky IT služeb a řešení pro naše zákazníky z oblastí financí, telekomunikací, utilit a státní správy v České republice i zahraničí.
 • Principal Services s.r.o. poskytuje HR služby v IT oblasti a zajišťuje provoz portálu pro IT specialisty www.contractors.cz.
 • Inforex s.r.o. organizuje školení v oblasti informačních technologií.

 

Organizační struktura společnosti

milos

Miloš Tkáčik

Sales

petr

Petr Kania

HR

marek

Marek Soukup

Delivery

martin

Martin May

Solutions

zdenek

Zdeněk Culek

Marketing

 

Historie společnosti

2016

Rok 2016 nám přináší další výzvy a klienty v nových oblastech. Prokazujeme vysokou technologickou vyspělost a spolehlivost našich služeb.

 • Pro mobilního operátora O2 Slovakia jsme dokončili dodávku úzce specializovaného řešení Policy and Charging Rules Function (PCRF), které je součástí core síťových systémů. PCRF hraje klíčovou roli v sítích nové generace založených na stále větším využívání mobilních dat.
 • Zapojili jsme se do dodávky inovativní platební služby Biip, kterou připravovaly Mopet a Česká spořitelna. Principal spolupracoval při definici vhodných projektových metodik a agilního řízení projektu. Specialisté Principalu se zároveň podíleli i na implementaci služby i jejím grafickém designu.
 • Pro BMW Group jsme dodali nový podnikový intranet postavený na technologii SharePoint 2013. Hlavním záměrem upgradu bylo zlepšení spolupráce uživatelů na denních úkolech firmy. Dalším úkolem bylo rozšíření funkčnosti a zlepšení ergonomie ovládání.
 • Připravili jsme inovativní produkt eSig, který umožňuje plynulý přechod na „paperless“ správu firemních HR dokumentů. Veškerá smluvní dokumentace týkající se lidského kapitálu podniku je digitální a bezpečně elektronicky podepsána.

 

2015

Od začátku roku pokračujeme ve vysokém tempu jak u stávajících zákazníků, tak i u klientů z nových oblastí.

 • Raiffeisen Bank jsme uspěli při výběru dodavatele pro jeden z nejvýznamnějších projektů, který se bude v roce 2015 až 2016 realizovat. Budeme se podílet na nasazení nového multichannel řešení pro rozšíření prodejních kanálů bankovních produktů.
 • Ve Škodě Auto se budeme podílet na projektech B2C Optimalizace jehož součástí je velká implementace Microsoft Office Sharepoint Serveru.
 • Zahájili jsme spolupráci se výzkumnou laboratoří cyber security Quarkslab z Francie. Díky tomu klientům umožňujeme přístup k unikátním bezpečnostním službám a aplikacím pro aktivní kybernetickou obranu.
 • Nastartovali jsme aktivity v oboru biometrické bezpečnosti. Po úvodním seznamování klentů s možnostmi technologie jsme rozběhli první zákaznické projekty.

 

2014

V dosavadním průběhu roku 2014 jsme uspěli u dalších zákazníků především ze segmentu financí a telco.

 • Raiffeisen Bank jsme se zapojili do outsourcingu vývoje core systémů banky a oblasti testování.
 • Získali jsme první projekty u klíčových zákazníků, jako je Česká spořitelna a GE Money Bank.
 • Realizujeme zajímavé metodické projekty, jako například zavádění agilních přístupů v Air Bank.
 • U telekomunikačního operátora O2 jsme přispěli ke spuštění nové služby Multi Sim.
 • Zvyšujeme úsilí a investice do vývoje vlastních produktů a služeb. Reagujeme na potřeby zákazníků, kteří potřebují pomoci s řešením jejich typických problémů.
  • Unikátní aplikace PeopleManager je určena pro správu a řízení projektových zdrojů, kapacitní plánování, prediktivní analýzy a reportování.
 • Na český trh přinášíme špičková řešení od významných technologických partnerů. Našim klientům tak pomáháme rozvíjet jejich business a maximalizovat výnosy od jejich zákazníků.
  • Zahájili jsme prodej portfolia analytických nástrojů od izraelské společností GSTAT, které pomáhá s retencí zákazníků, marketingovými kampaněmi nebo s vývojem individualizovaných produktů a služeb v bankovnictví, telekomunikacích a retailu.
  • Nabízíme i produkty z oblasti monitorování business provozu s interaktivním řešením provozních problémů.
 • Zaměřujeme se na rozvoj a výchovu špičkových odborníků. Firemním zákazníkům jsme dodali množství kvalitních specialistů na business konzultace, projektové řízení, vývoj, testování a další technologie ICT.

 

2013

Tento rok je opět posunem naší společnosti k dalším zákazníkům.

 • Škoda Auto, ING, Sberbank, Kolektory, Oriflame. Nově působíme také v zahraničí, v Rusku a na Slovensku.
 • Výrazně také působíme jako dodavatel klíčových zaměstnanců zákazníkům. Naši specialisté se účastní odborných konferencí. V našem portfoliu je 130 osvědčených specialistů nejen z oblasti ICT, ale i business konzultací pro oblast bank, pojišťoven a telco problematiky.

 

2012

 • V tomto roce posilujeme pozice v celém finančním sektoru a telekomunikacích, kam dodáváme jak IT specialisty, tak projekty. Zároveň cílíme na oblast utilit, průmyslových podniků a služeb.  
 • Rok 2012 je ve znamení rozšiřování portfolia produktů zaměřených na rychlou návratnost, zvyšování prodejů a optimalizaci nákladů. Vyvíjíme i vlastní produkty v nově otevřeném vývojovém centru ve Vestci.

 

2011

 • V průběhu roku se silně prosazujeme v bankovním sektoru a telekomunikacích, kam dodáváme jak IT specialisty, tak projekty. Uzavíráme partnerství s Oracle a stáváme se tak součástí Oracle Partner Network. Zároveň jsme členem Microsoft Partner Network a programu IBM PartnerWorld. Aktivně rozvíjíme partnerství se zajímavými zahraničními partnery, zaměřenými na chytrá business řešení.
 • Pro zkvalitňování služeb IT outsourcingu a HR služeb spouštíme nový pracovní portál Contractors.cz, cílený na hledání IT specialistů a jejich párování s vhodnou pracovní nabídkou.

 

2003

Miloš Tkáčik zakládá společnost Principal engineering s.r.o. Ta svoji činnost zaměřuje na vývoj softwaru, konzultace v oblasti IT a outsourcing pro systémové integrátory, banky a telco společnosti.