PENELOPE provides intelligent prevention of Preeclampsia

PENELOPE provides intelligent prevention of Preeclampsia and reduces the risk to the woman and her fetus. Hypertension and its complications in pregnancy are one of the main causes of increased maternal and neonatal morbidity and mortality. They occur in about 10% of pregnancies. We will develop and validate a telemonitoring solution with AI to support prenatal care of high-risk pregnancies. This would be an opportunity for a new generation of digital prenatal care product in the EU.

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme within the framework of the BOWI Project funded under grant agreement No 873155.

 

VÝVOJ PLATFORMY PRO INTELIGENTNÍ DIGITÁLNÍ OCHRANU ZDRAVÍ A VÝZKUM DOPADŮ JEJÍHO NASAZENÍ NA EKONOMIKU

Projekt je zaměřen na vytvoření platformy zónové "digitální ochrany" monitorující výskyt a šíření virové nákazy. Bude monitorovat, vyhodnocovat, předvídat nástup a postup virové respirační nemoci pacientů a navrhovat léčbu. Bude podporovat rozhodování lékařů, navrhovat využití dalších zdrojů zdravotní péče. Platforma bude využívat neuronové sítě se zpětnou propagací, strojové učení a evoluční algoritmy výstupů k řízení digitální ochrany jednotlivců, skupin, a komunit před virovými nákazami.

 

ASISTENČNÍ JEDNOTKA PRO PACIENTY S ALZHEIMEROVOU CHOROBOU

Cílem projektu je řešení využívající nejmodernější technologie k prodloužení období domácí péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou. Řešení jekoncipováno tak, aby podporou každodenních aktivit a za pomocí kognitivního tréninku navíc i v maximální možné míře zpomalilo progresi onemocnění.

 

FINPARK MODULY 2.0

Cílem projektu je vytvořit inovativní ICT řešení pro podporu multimediální interakce a automatizaci obchodních procesů v reálném čase. Základním prvkem řešení je inteligentní analýza tzv. multimodálního zákaznického sentimentu.

 

DAD - APLIKAČNÍ VÝVOJOVÁ PLATFORMA PRO TELEKOMUNIKAČNÍ OPERÁTORY

Cenově konkurenceschopná vývojová platforma aplikací nad Diameter protokolem pro telekomunikační operátory. Umožňuje rychlý a levný vývoj telekomunikačních služeb a jejich nasazení.

 

ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ PRINCIPAL ENGINEERING

Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí, dovedností a zejména klíčových kompetencí pracovníků společnosti Principal engineering s.r.o.

 

POŘÍZENÍ ELEKTROMOBILU VE FIRMĚ PRINCIPAL ENGINEERING S.R.O.

Cílem projektu je zavedení inovativní nízkouhlíkové dopravy ve společnosti Principal enineering s.r.o. a tím omezení uhlíkové stopy zanechávané společností a snížení nákladů na provoz. Konkrétně se jedná o náhradu jednoho vozidla se spalovacím motorem za jeden elektromobil.

V Principal engineering se dlouhodobě snažíme jít cestou ekologické zodpovědnosti. Mimo základních předpokladů jako je třídění odpadu, omezení tiskových dokumentů či šetření kancelářských potřeb také podporujeme různé neziskové organizace usilující o lepší životní prostředí. Přemýšleli jsme, jaký by mohl být další krok k podpoře našeho životního prostředí a jak přispět k "zelenější" Praze. Jako IT firma držíme krok s technologickým pokrokem, a tak rozšíření firemní flotily o elektromobil bylo pro nás jasnou výzvou. S ohledem na časté schůzky s obchodními partnery v centru města nám má elektromobil může dopomoci ke snížení produkce emisí. Elektromobil zajišťuje i v obtížných dopravních situacích plynulou jízdu a díky rekuperaci také efektivnější využití energie. Naši kolegové využívají elektromobil nejen z ekologických důvodů, ale také díky jeho tichému provozu. Nespornou výhodou je také snížení provozních nákladů a možnost nabíjet automobil nejen na veřejných stanicích, ale také pohodlně v místě našich kanceláří. Věříme, že se automobil stane nedílnou součástí naší společnosti a naším dalším krokem ke zlepšování životního prostoru kolem nás. Chceme jít příkladem!

Pořízení elektromobilu ve firmě Principal engineering bylo spolufinancováno Evropskou unií.

Cílem projektu: Zavedení inovativní nízkouhlíkové dopravy ve společnosti Principal engineering s.r.o. a tím omezení uhlíkové stopy zanechávané společností a snížení nákladů na provoz. Konkrétně se jedná o náhradu jednoho vozidla se spalovacím motorem za jeden elektromobil.

Termín realizace projektu: 23.1.2019 - 30.11.2020
Žadatel: Principal engineering s.r.o.
Způsobilé výdaje: 423 402 Kč
Dotace: 275 212 Kč

 

eu op podnikani inovacempo logo2

 

Logo OPZ barevné    logoMPSV m sm  

 

logoBOWL EU high resolution

  

Ke stažení

Ozveme se Vám

Vyplňte své jméno

Nechte nám na sebe kontakt

Neplatný vstup

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

logo pe white

IČO: 267 75 794

DIČ: CZ26775794

Adresa

Principal engineering s.r.o.

Na hřebenech II 1718/8, Praha 4

Rychlý kontakt

Novinky

info@principal.cz

facebook six     linkedin six     instagram six