Rutinní úkony, například výdej jídla a jeho následná platba u pokladny, budou brzy svěřeny technologiím na bázi umělé inteligence a machine learning. Kolega Bronislav Neubauer v rozhovoru pro časopis iProsperita vysvětlil, jak funguje řešení od společnosti Hugmarket Digital CZ, která je součástí skupiny PRINCIPAL. 

 

HUG 1

 

Číst dál...

Jak modernizovat veřejný sektor a podporovat digitální inovaci? Jak vybrat správnou technologickou platformu pro projekty ve veřejné správě? Přijďte si poslechnout best practises konkrétních reálných projektů, které reflektují principy, jež je potřeba dodržet při analýze, zadávání, řízení a provozu státních IT systémů vycházející z příručky řízení státních IT projektů od Česko.digital. Přijďte zároveň sdílet své zkušenosti a pojďme otevřít společnou diskuzi.

contractors panelova diskuze 1200x630

Číst dál...

V České republice trpí nějakou formou demence asi 170 000 lidí. Během následujících 30 let by se ale tento počet mohl podle odhadů odborníků dvojnásobit. Jedním ze způsobů pomoci je naše digitální terapie pro pacienty postižené Alzheimerovou chorobou v rámci PRINCIPAL Telemedicine. Jak může pomoci nemocným a jejich rodinným příslušníkům? Co vše je možné na dálku u pacientů sledovat a trénovat? Na tyto otázky odpovídal kolega Petr Moláček. 

Rozhovor probíhal v rámci chatu na portálu www.tyden.cz

telemedicine banner petrchat 1200x630 

 

Číst dál...

Užijte si svátky vánoční při poslechu našeho nového podcastu TEBE neZNÁM. Naši lidé jsou pro nás největším pokladem. Takže tento podcast bude O NICH a PRO NĚ! A samozřejmě pro všechny, které zajímá kolik skvělých a zajímavých lidí s námi spolupracuje.

tebe neznam2

 

„ Poslechněte si náš podcast TEBE neZNÁM a zjistěte víc o těch, které potkáváte nebo můžete potkávat v PRINCIPAL ,“ říká moderátorka podcastu Oti Tůmová.

Vybrat jídlo, nandat na podnos, položit na pult, zaplatit a odejít ke stolu. Běžná rutina, kterou zažívají každý den tisíce lidí. V blízké budoucnosti však možná se zásadní změnou. Vše se odehraje bez jakékoli lidské obsluhy. V souvislosti s digitalizací, která prostupuje všemi obory, totiž dochází i k modernizaci provozů jídelen, restaurací a dalších prostorů určených ke stravování. Vše navíc ještě urychlila pandemie, která z omezení kontaktu mezi lidmi učinila jednu z priorit účinné ochrany před onemocněním.

banner hugmarket

 

Číst dál...

Posledních několik let jasně poukázalo na důležitost digitální transformace univerzit. I proto přichází Microsoft s novým projektem Digitální univerzita. Digitální univerzita je interaktivní web, který názorně představuje už existující technologická řešení, a to včetně našeho PRINCIPAL Testify či našeho know-how na přípravu intranetů dle potřeb jednotlivých institucí.

digitalni univerzita3

Číst dál...

Boj s alzheimerem, rozpoznání virových, bakteriálních a respiračních onemocnění skrze fotografií nebo monitoring vzdálené péče budoucím maminkám. Jak mohou IT technologie účinně pomáhat, vysvětluje kolega Ladislav Müller.

Jak pomáhat pacientům?

Prostřednictvím digitálních a informačních technologií, které využívají odborníci ze zdravotnictví a lékaři. Tím se vytvoří platforma, na které se budou moci stavět další služby pomáhající pacientům, nemocnicím, ale i různým domům sociální péče. Platforma nese název Principal Telemedicine, na které byla jako první vytvořena služba pro pomoc pacientům s alzheimerem. Tato jednotka má za úkol usnadnit život jak pacientovi, tak jeho rodině a oddálit, v pozdějších stadiích nemoci, nutnou hospitalizaci.

Na jakém principu tato služba pracuje?

„Dali jsme dohromady řešení, které vychází z chytrých náramků a zařízení rozmístěných po domě, která pomáhají posilovat kognitivní schopnost pacienta. Kontrolují ho, monitorují jeho pohyb, připomínají, že si má dát léky, ale sledují i jeho rutinní návyky,“ vysvětluje Müller. A dále dodává: „Dle nasbíraných dat pak lze s určitou pravděpodobností predikovat nadcházející zhoršující se stavy nemoci.“

Číst dál...

Přispíváme ke smysluplnému využití IoT služeb v oblasti péče o lidské zdraví. Velmi nás proto těší ocenění na Microsoft Award 2021 v kategorii Community Response. Naše PRINCIPAL Telemedicine získala 1. místo mezi inovativními projekty s významným celospolečenským dopadem.

telemedicina prezentace 2021 final2

Číst dál...

Zpomalení postupu nemoci, trénink kognitivních schopností a delší pobyt v domácím prostředí včetně stálého dohledu. To vše má za cíl naše nová digitální terapie pro pacienty postižené Alzheimerovou chorobou. Kromě monitoringu vybraných aktivit pacientů dohlíží na individuální trénink paměti, dodržování denního režimu, a díky nástrojům umělé inteligence dokáže také předvídat rozsah progrese nemoci.

 

banner telemedicina23

 

Číst dál...

Rozšiřujeme naši působnost na slovenském trhu. Za obchodní aktivity a rozvoj naší slovenské pobočky bude mít nově zodpovědnost Juraj Marušinec. Juraj se zaměří nejen na slovenský, ale také na blízký rakouský trh, kde má již vybudovanou profesní síť.

predstaveni marusinec B

Číst dál...

Ozveme se Vám

Vyplňte své jméno

Nechte nám na sebe kontakt

Neplatný vstup

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

logo pe white

IČO: 267 75 794

DIČ: CZ26775794

Adresa

Principal engineering s.r.o.

Na hřebenech II 1718/8, Praha 4

Rychlý kontakt

Novinky

info@principal.cz

facebook six     linkedin six     instagram six